top of page
Speculaaskoekjes met kokosbloesemsuiker

Speculaaskoekjes met kokosbloesemsuiker

30 min + 12 min oven

18 à 20 stuks

Met dit recept maar je heerlijke gezondere speculaaskoekjes. Ze worden namelijk gezoet met kokosbloesemsuiker! Verder zijn de koekjes glutenvrij en kan je ze ook vegan maken door de boter te vervangen door kokosolie en het ei door een eivervanger (zoals lijnzaad met water). 


Met een houten koekstempel of deegroller van Folkroll erbij kan je een mooie Sint print op de koekjes maken. De stempels zijn er ook met allerlei andere prints, zoals een unicorn, tractor, zeemeermin of dino. Klik hier voor alle houten koekstempels en klik hier voor alle deegrollers met print. 

Speculaaskoekjes met kokosbloesemsuiker

Zo maak je het:

  • Verwarm de oven voor op 175 graden. Meng dan de boter met de suiker en voeg vervolgens ook het ei toe. Daarna voeg je ook het havermeel en de kruiden toe. Kneed tot het deeg een mooie bal is. 


  • Leg het deeg dan in de koelkast voor ca. 60 minuten, zodat het deeg stevig wordt en de kruiden goed intrekken. Het deeg een dag van tevoren maken kan ook, let er dan op dat je het deeg wel op tijd uit de koelkast haalt anders is het te hard om te rollen.


  • Rol het deeg vervolgens tussen 2 vellen bakpapier uit met een deegroller (tot ca. 0,5cm hoogte) en bestuif de koekstempel met wat bloem of meel. Klop de stempel dan 1x af op het aanracht (zodat hij niet te vol zit met bloem) en duw dan de stempel of het deeg voor een mooie afdruk. Bestuif de stempel geregeld opnieuw. 


  • Steek vervolgens de koekjes uit met een rond uitsteekvormpje of een glas. Leg de koekjes op ene met bakpapier beklede bakvorm en bak ze in ca. 12 minuten gaar. Even afkoelen en... smullen maar! 

Speculaaskoekjes met kokosbloesemsuiker

Bewaartip: De koekjes bewaar je het beste in een goed afsluitbaar bakje of een glazen weckpot. 

Ingrediënten

Ik gebruik zoveel mogelijk biologische ingrediënten

• 210 gr havermeel

• 60 gr kokosbloesemsuiker

• 3 tl speculaaskruiden of deze kruiden van Sienna & Friends

• 1 ei

• 65 gr roomboter of kokosolie (liever geen grasroomboter indien je een print op de koekjes wilt maken omdat deze boter zachter blijft / sneller uitloopt in vergelijking met gewone roomboter)

• beetje extra (spelt)bloem, havermeel oid voor het bestuiven van de koekstempel

Overige benodigdheden:

• 2 vellen bakpapier

• Folkroll koekstempel of deegroller (optioneel)

• RVS uitsteekring of een glas


Bekijk meer gezonde en handige producten in de webshop

samen gezonde baksels maken in de keuken

Mijn verhaal

LESS SUGAR FOR YOUR SWEETS

In 2018 heb ik, Ilona Valster, Okae for Kids opgericht. Okae for Kids is vernoemd naar  mijn opgroeiende (en inmiddels oudste) dochter en grootste inspiratiebron: Kae-Lynn. Door haar ben ik erachter gekomen dat de meeste veel -voor kinderen ontwikkelde- producten erg veel suikers bevatten. Gezondere alternatieven zijn er veel minder en tevens vaak moeilijker te vinden. Dit terwijl inmiddels bijna 14% van de jongeren overgewicht heeft, waarvan 2,7% zelfs obesitas! Eén van de belangrijkste oorzaken (naast voldoende beweging) is voeding. 

Mede door mijn ervaring in marketing en product ontwikkeling besloot ik zelf een bedrijf te starten dat zich richt op gezondere voeding, die 'Okae' is voor kinderen. De eerste uitdaging was voor mij minder suikers in het drinken, want die hebben helemaal geen verzadigend effect en zijn daarmee extra slecht. Een lange periode van onderzoeken, testen en ontwikkelen volgde, waarbij het eerste assortiment geïntroduceerd werd: Okae kinderthee

Toen de thee nog maar net op de markt was beviel ik veel te vroeg, met 29 weken, van mijn tweede dochter Philou. Een heftige periode volgde en ik besloot mijn baan op te zeggen en me te richten op ons gezin, maar ook op mijzelf. Ik voelde al snel dat ik meer wilde betekenen als het gaat om gezonde voeding voor kinderen en toen we in rustiger vaarwater kwamen besloot ik de opleiding tot kindervoedingscoach te doen. De beste beslissing ooit! 

Met behulp van praktische tips, eenvoudige aanpassingen en lekkere recepten help ik nu ouders om hun kind(eren) gezonder te laten eten en drinken. Zónder die ó zo herkenbare strijd aan tafel maar op een positieve manier en met plezier en aandacht voor je kind!

Daarnaast heb ik mijn producten in de webshop verder uitgebreid en een eigen lijn biologische fruitpoeders ontwikkeld en verkoop ik nu ook producten die het jou als ouder makkelijker maken om (samen) gezond te eten, zoals kindermessen en herbruikbare rietjes. 

Wie weet welke producten in de toekomst nog volgen. Mocht je vragen, tips of opmerkingen hebben, dan sta ik daar zeker voor open. Je kan me bereiken via het contactformulier, of via info@okaeforkids.nl.

kindervoedingscoach consult gesprek ilon

Klantenservice

Over mij

Veelgestelde vragen

Algemene voorwaarden

Verzend- en retourbeleid

Contact

Levering in 1-2 werkdagen

Verzending vanaf €4,20

Gratis verzonden vanaf €75,-

Contactgegevens

Okae for Kids
Rosendaalsestraat 375

6824 CK, Arnhem
info@okaeforkids.nl

+316 11414015

Logo Okae for Kids
Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van aanbiedingen, winacties en het laatste nieuws!

© 2023 by Okae for Kids

bottom of page