top of page
Aardbeien thee gelei

Aardbeien thee gelei

25 min + 2 uur koelkast

1 potje

Thee gelei is een heerlijk alternatief voor bijvoorbeeld jam en kan heel goed als brood- toast- of wrapbeleg gebruikt worden. Ook is het een lekkere én verantwoorde smaakmaker door de

yoghurt of kwark.


De gelei maak je eenvoudig van thee, honing en agar agar. Agar agar is de vegan vervanger van dierlijke gelei. Het is in aanschaf wellicht wat prijziger, maar je kan er super lang mee vooruit! De gelei blijft 1 tot 2 weken goed in de koelkast. 


Je kan de gelei ook goed aanvullen met bijvoorbeeld gepureerd fruit of fruitpoeder.

Aardbeien thee gelei

Zo maak je het:

  • Kook 200ml water en zet daar extra sterke thee van door 2 zakjes toe te voegen en dit circa 20 minuten te laten trekken. 


  • Voeg vervolgens de honing of ahornsiroop toe, gevolgd door de agar agar. Als je ook fruitpoeder en/of gepureerd fruit toe wilt voegen, kan je dat nu doen. Even goed doorroeren met lepel of garde en dan op het vuur zetten. 


  • Laat het mengsel circa 2 minuten zachtjes doorkoken en giet het vervolgens in het potje. Laat het even wat afkoelen alvorens je het in de koelkast zet. Na 2 tot 3 uur is de gelei klaar!

Aardbeien thee gelei

Uiteraard kan je deze gelei ook maken van andere smaken kinderthee! Ik koos bewust voor aardbei omdat kinderen die vaak het meest zoet van smaak vinden en de kleur aantrekkelijk vinden om door een yoghurt of op een wrap te doen, maar variëren kan natuurlijk altijd!

Ingrediënten

Ik gebruik zoveel mogelijk biologische ingrediënten

• 2 zakjes Strawberry Spa kinderthee

• 1 el (rauwe) honing of 2tl ahornsiroop

• 1 kleine tl (2 à 3 gram) agar agar 


Evt: 2 tl Strawberry Sparkle fruitpoeder (je kan dan minderen met de hoeveelheid honing of ahornsiroop)

Overige benodigdheden:

• glazen (weck)potje


Bekijk meer gezonde en handige producten in de webshop

samen gezonde baksels maken in de keuken

Mijn verhaal

LESS SUGAR FOR YOUR SWEETS

In 2018 heb ik, Ilona Valster, Okae for Kids opgericht. Okae for Kids is vernoemd naar  mijn opgroeiende (en inmiddels oudste) dochter en grootste inspiratiebron: Kae-Lynn. Door haar ben ik erachter gekomen dat de meeste veel -voor kinderen ontwikkelde- producten erg veel suikers bevatten. Gezondere alternatieven zijn er veel minder en tevens vaak moeilijker te vinden. Dit terwijl inmiddels bijna 14% van de jongeren overgewicht heeft, waarvan 2,7% zelfs obesitas! Eén van de belangrijkste oorzaken (naast voldoende beweging) is voeding. 

Mede door mijn ervaring in marketing en product ontwikkeling besloot ik zelf een bedrijf te starten dat zich richt op gezondere voeding, die 'Okae' is voor kinderen. De eerste uitdaging was voor mij minder suikers in het drinken, want die hebben helemaal geen verzadigend effect en zijn daarmee extra slecht. Een lange periode van onderzoeken, testen en ontwikkelen volgde, waarbij het eerste assortiment geïntroduceerd werd: Okae kinderthee

Toen de thee nog maar net op de markt was beviel ik veel te vroeg, met 29 weken, van mijn tweede dochter Philou. Een heftige periode volgde en ik besloot mijn baan op te zeggen en me te richten op ons gezin, maar ook op mijzelf. Ik voelde al snel dat ik meer wilde betekenen als het gaat om gezonde voeding voor kinderen en toen we in rustiger vaarwater kwamen besloot ik de opleiding tot kindervoedingscoach te doen. De beste beslissing ooit! 

Met behulp van praktische tips, eenvoudige aanpassingen en lekkere recepten help ik nu ouders om hun kind(eren) gezonder te laten eten en drinken. Zónder die ó zo herkenbare strijd aan tafel maar op een positieve manier en met plezier en aandacht voor je kind!

Daarnaast heb ik mijn producten in de webshop verder uitgebreid en een eigen lijn biologische fruitpoeders ontwikkeld en verkoop ik nu ook producten die het jou als ouder makkelijker maken om (samen) gezond te eten, zoals kindermessen en herbruikbare rietjes. 

Wie weet welke producten in de toekomst nog volgen. Mocht je vragen, tips of opmerkingen hebben, dan sta ik daar zeker voor open. Je kan me bereiken via het contactformulier, of via info@okaeforkids.nl.

kindervoedingscoach consult gesprek ilon

Klantenservice

Over mij

Veelgestelde vragen

Algemene voorwaarden

Verzend- en retourbeleid

Contact

Levering in 1-2 werkdagen

Verzending vanaf €4,20

Gratis verzonden vanaf €75,-

Contactgegevens

Okae for Kids
Rosendaalsestraat 375

6824 CK, Arnhem
info@okaeforkids.nl

+316 11414015

Logo Okae for Kids
Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van aanbiedingen, winacties en het laatste nieuws!

© 2023 by Okae for Kids

bottom of page